Ker se danes vedno pogosteje uporabljajo rastlinska olja, saj so brez dodatnih kemikalij.
Ta naravna olja so zelo bogata z vitaminom E in ostalimi maščobnimi kislinami. Prav vsako rastlinsko olje ima svojo značilnost. Jojobino olje je zelo podobna sebumu kože zato je to idealno za vsako vrsto kože. Medtem pa je šipkovo olje znano da vsebuje največ vitamina C in pomaga pri pigmentaciji kože ter daje elastičnost.
Za kožo in obraz je primerno tudi arganovo olje, še posebej, če imamo kožo suho, saj zelo dobro uravnava nivo vlažnosti in izboljšuje videz kože in jo na takšen način vlaži in mehča. Ta je zelo značilna tudi za uporabo kože dojenčkov, saj vsebuje veliko mineralov in vitaminov ki regenerirajo kožo in pa tudi nohte ter lase. Tudi konopljino olje ima dobra razmerja z omega3 in omega6 maščobnih kislin in se najpogosteje priporoča za tiste, ki imajo res občutljivo kožo.
Tako se veliko sprašuje tudi kako se obnaša olivno olje za obraz, nekateri pravijo da je olivno olje za obraz primerno za vse vrste kože, medtem ko komu morda ne bo odgovarjalo.
Prav tako olivno olje ni alergeno in hkrati vsebuje veliko antioksidantov ter vitamina A in E. Olivno olje za obraz se velikokrat uporablja kot dodatek kremi. Predvsem pa za izsušeno kožo po sončenju. Če imamo mastno kožo je bolje da ga razredčimo z vodo, ali pa ga enostavno nanašamo na vlažno in mokro kožo. Za olivno olje za obraz moramo upoštevati da maši pore, še posebej pri tistih ki imajo mastno kožo. Zato morda za takšno kožo le ni najbolj primerno, saj povzroča nastanek aken in ogrcev.
Pri kakršnihkoli novih izdelkih za kožo je dobro da ga najprej preizkusimo na manjšem delu obraza oziroma kože. Je pa zato olivno olje zelo blagodejno še posebej v zimskih mesecih, ko je naša koža izpostavljena mrazu, ta pa nam kožo izsuši.